Barwny świat zwierząt – zwierzęta malowane po numerach

Dzikie czy oswojone, leśne czy wodne, ze skrzydłami lub bez, z długim ogonem, czujnym nosem, stroszące sierść – zwierzęta. Towarzyszą człowiekowi od zawsze. Żyją z nim lub tuż obok, czy to w mieście, czy na wsi, niezależnie od klimatu, kraju, szerokości geograficznej. Różnią się:

  • wielkością,
  • kolorem sierści, łusek, piór,
  • kształtem,
  • metodą zdobywania pokarmu,
  • sposobem poruszania się i rozmnażania.

Nie da się ich zignorować, nie zauważać, lekceważyć. Można je natomiast kochać i troszczyć się o nie. Karmić, głaskać, brać na spacery, fotografować. Są częścią świata – jak ludzie. I w świecie ludzi mają miliony fanów. Nic więc dziwnego, że zajęły dużo miejsca w dziedzinie typowo humanistycznej: SZTUCE.

4 łapy, kopyta, a może pióra – za kim podąża Twoja pasja

  1. Jesteś wielbicielem kotów? Zapewne ciągle głaszczesz pręgowaną sierść, patrzysz w duże oczy, przesuwasz dłonią po sprężystym ogonie i podziwiasz nadzwyczajną miękkość futerka i delikatność łapek. Wiesz, że kryje się w tym niedużym zwierzęciu pierwotna dzikość i drapieżność. Czujesz ten dreszczyk ekscytacji, kiedy widzisz lwa, tygrysa czy geparda? Jak bardzo Ci imponuje dzika wersja kota?
  2. A może wolisz psy? Doceniasz ich czujne nosy i uszy, wpatrzone w Ciebie wierne ślepia i ogon wyrażający emocje. Doświadczasz tajemniczej tęsknoty na widok wilka, którego z psami łączy geneza?
  3. Czy widok zgrabnego, umięśnionego ciała konia z falującą grzywą wzbudza w Tobie chęć kontaktu? Nic dziwnego, skoro to duże, silne zwierzę od setek lat towarzyszy człowiekowi.
  4. Czy kiedy spacerujesz po lesie, nie masz ochoty podglądnąć dumnego jelenia z rozłożystym porożem – jego naturalną koroną? To zaszczyt spotkać króla lasu.
  5. Czy kiedy obserwujesz sunące po tafli jeziora białe łabędzie, nie czujesz wzruszenia i dziwnej nostalgii?

Widok zwierząt, chcąc nie chcąc, wywołuje emocje, które na co dzień być może chowasz. To żadna magia – człowiek trochę się od natury odciął, a zwierzęta tylko mu przypominają o tym, skąd jest.

Uzewnętrznij swój zachwyt

Błyszcząca sierść domowych zwierzaków, jaskrawe pióra na skrzydłach egzotycznych ptaków, równomiernie rozłożone cętki dzikich stworzeń wzbudzają w człowieku podziw na tyle duży, że próbuje je uwiecznić na fotografii, na ubraniach lub na płótnie.

Wybierając zestaw „Malowania po numerach”, masz szansę uzewnętrznić swój zachwyt zwierzętami: zarówno tymi bliższymi – udomowionymi, jak i tymi bardziej tajemniczymi, tymi, które zachowują dystans – dzikimi.

Nie musisz umieć malować, znać się na dobieraniu kolorów czy na proporcjach. „Malowanie po numerach” już o to zadbało. Ty tylko oddajesz się czynności malowania wybranego przez siebie zwierzaka. I sprawdzasz, jak wielką radość Ci to sprawia.

Wybierz to, co bardziej gra Ci w duszy: namaluj obraz realistyczny albo pobaw się kolorami i wzorami z zestawem, który wprowadza nutkę fantazji. Może spróbujesz jednego i drugiego, żeby się przekonać, co jest Ci bliższe?