Malowanie po numerach – obrazy do samodzielnego malowania dla wszystkich

Czy wiesz, że obrazy malowane po numerach są rozwiązaniem pewnego problemu z artyzmem? Sztuka przyciąga jak magnes. Ludzie przeżywają przynajmniej jeden epizod w życiu, kiedy pragną coś stworzyć. O ile dzieci bez skrępowania sięgają po ten pierwiastek artyzmu w sobie, to dorośli zbyt często go tłamszą i chowają w szufladce „To nie dla mnie”. I tu z pomocą przychodzi malowanie po numerach.

Otwórz się na artystyczne doznania z malowaniem po numerach

Teraz luksus poczucia się artystą staje przed Tobą, puka we wspomnianą szufladkę i woła: „Dlaczego nie? Sięgnij po mnie. Spróbuj. Miej chwilę dla sztuki”. Odważysz się otworzyć i zaprosić do siebie nowe wrażenia?

„Malowanie po numerach” daje okazję, by spełnić marzenie o artyzmie. Schowaj wszelkie kompleksy i brak wiary w swoje umiejętności, bo tu i tak ich nie potrzebujesz. Nie musisz mieć talentu ani malarskiego doświadczenia. Nie mów odruchowo „nie umiem malować”, bo nie musisz umieć. Wystarczy, że chcesz i poświęcisz temu trochę wolnego czasu.

Malowanie obrazów po numerach: pędzlem i farbami po numerkach do celu

W każdym zestawie „Malowania po numerach” znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do namalowania obrazu.

 1. Podobrazie wykonane w całości z wysokogatunkowej, czystej bawełny. Zobaczysz na nim ponumerowane pola – to tu ukrywa się Twoje przyszłe dzieło. Obraz do malowania po numerach za kilka lub kilkanaście dni przemieni się w efekt, który na pewno Cię zaskoczy. Będzie się świetnie prezentować przez długie lata dzięki solidnej drewnianej ramie, nie obawiaj się więc jej deformacji.
 2. Ponumerowane pojemniczki z atestowanymi, nietoksycznymi farbami, które nie zawiodą Cię w zakresie trwałości. Żadnych efektów blaknięcia – prędzej znajomi stracą kolory na twarzy z wrażenia, jak zobaczą Twoje obrazy. Numerki farb odpowiadają miejscom na płótnie. Nie musisz się znać na dobieraniu i łączeniu kolorów. Wystarczy, że chcesz czerpać przyjemność z samego poruszania pędzlem po płótnie, obserwowania, jak biel materiału pokrywa się mocnymi, żywymi barwami, zmieniając nieskładne plamy np. w krajobraz górski.
 3. Pędzle przeznaczone do różnych technik – żadne techniczne zmartwienie nie zakłóci procesu malowania, bo końcówki pędzli wykonano z wysokiej jakości nylonu, trwałego i odpornego na rozszczepianie.

Materiały do malowania po numerach to jednak tylko techniczna strona (niezbędna tutaj, rzecz jasna) medalu. Medalu, który mentalnie założysz sobie z dumą na szyję, jeśli wejdziesz głębiej w artystyczny świat i dasz się mu ponieść.

Malowanie po numerach. Wzory, tematy i kolory

Wybierz zestaw do malowania po numerach, który jest Ci najbliższy ze względu na tematykę czy nawet wartości. Taki, który wzbudza w Tobie jakieś uczucia, tęsknoty i porusza czułe struny.
Wzory, na które postawisz, są o tyle ważne, że obrazy z nich powstałe zawisną na ścianie Twojego pokoju. Lub w mieszkaniu znajomego, krewnego, gdy postanowisz dzieło komuś podarować. Niech więc cieszą Twoje oczy kolorami i tym, co przedstawiają.

Co zatem wybierzesz?

Obrazy malowane po numerkach – zwierzęta zawsze bezcenne

Może od dawna fascynują Cię dzieła Kossaka i konie do malowania po numerach spełnią Twoje skryte dotąd marzenia. Lśniące grzywy, wspaniale zarysowane mięśnie pod kasztanową czy siwą sierścią, nogi zatrzymane w galopie będą się doskonale prezentowały na ścianie w salonie.
Jeśli nie konie, to do wyboru masz mnóstwo zabawnych i wzruszających kociaków albo psy – od słodkich szczeniaków po „poważne” portrety rasowców. Jeśli masz prawdziwego czworonożnego przyjaciela, to obraz zwierzaka pewnie będzie jednym z Twoich pierwszych wyborów obrazu do malowania. Każdy zwierzomaniak to zrozumie.

A może wolisz dzikość.

Tu też się nie zawiedziesz – obrazki do malowania po numerach umożliwią Ci stworzenie całkiem pokaźnej galerii zwierząt z dżungli i sawanny: słoni, tygrysów, lwów, panter i wiele innych. Cętki, pręgi i charyzmatyczne oczy dzikich zwierząt mają w sobie coś pociągającego, więc malowanie ich powinno dostarczyć Ci dużo satysfakcji.

Za daleko? To wróć na łąkę.

Niejeden obraz do malowania po numerach z motylem jako głównym bohaterem zawisł już na ścianie w salonie. Teraz cieszy swojego twórcę uroczymi kolorami i zwiewną delikatnością.
Łatwe obrazy do namalowania – krajobrazy na każdy nastrój

Nie ograniczaj się tylko do dzieł, które zasłynęły w świecie z jakiegoś powodu. Portrety, sceny historyczne, znane miejsca to oczywiście świetny materiał do tworzenia obrazów po numerach, ale i tak większość zachwytów zbierają krajobrazy.
Najlepszym stwórcą pejzażu jest sama przyroda, która codziennie maluje przed nami najlepsze dzieła, np.:

 • >krajobraz górski rozbłyskujący bielą śniegu na czubku wysokiej góry,
 • lśniące wody jeziora otoczonego pętlą młodych brzóz,
 • pola lawendy ciągnące się aż po horyzont,
 • niebo w kolorach zachodzącego słońca,
 • morze wysyłające na zwiady swoje wzburzone fale,
 • las w barwach świeżej zieleni albo rudy jak kita wiewiórki.

Weź udział w tym naturalnym spektaklu, żywej dekoracji świata – jednym ze sposobów na to jest przecież przelanie widoków na płótno. A wykonany przez Ciebie pejzaż, powieszony na honorowym miejscu w pokoju, będzie dowodem Twojej wrażliwości i Twojego podziwu dla cudów natury.

Obrazy znanych malarzy w zasięgu możliwości

Nie można jednak pominąć faktu, że każde kolejne pokolenie artystów czerpie inspiracje z dzieł słynnych malarzy.
Z uwielbieniem patrzysz na obrazy, które kiedyś stworzył mistrz Vincent van Gogh? Teraz być może masz ogromną chęć, by następny pejzaż nazwano Twoim. Niechby to nawet była gwiaździsta noc całkiem podobna do tej, którą wykonał na płótnie holenderski malarz ponad 100 lat temu. Albo winnica czy wieża kościoła widoczna z oddali pod lekko zwariowanym niebem. Albo jeszcze…
Dobra, dobra, zostawmy już van Gogha wśród gwiazd i cyprysów. Nie on jeden popisał się talentem.

Więc jeśli inny malarz zajmuje pierwsze miejsce na Twoim artystycznym podeście, to też dobrze. Np. taki Gustav Klimt. Ileż on serc amatorów malarstwa złamał! Ileż to osób wylewa emocjonalne łzy, patrząc na jego złociste „Drzewo życia”!

Nie mówiąc o tym, co z duszą robi „Krzyk” Edvarda Muncha. Jeśli więc chcesz poczuć ekscytację godną prawdziwego artysty, to malowanie po numerach otwiera na oścież drzwi Twoich możliwości.

Może kwiaty, może abstrakcja, może malowanie po numerach dla dzieci

Wolisz martwą naturę lub abstrakcję? Nie ma sprawy.

Martwa natura od zawsze miała swoich zwolenników jako ta, która uwiecznia pewien fragment codzienności. Ludzie doceniają też symbolikę zawartą na tych obrazach. Wśród tej kategorii wiele miejsca zajmują kwiaty. Och, tu dopiero jest mnóstwo okazji do pobawienia się kolorami.
Abstrakcja z kolei to jak wyrzucenie z siebie emocji, eksplozja tego, co w duszy się tliło i musiało wyjść na zewnątrz. Nic dziwnego, że abstrakcyjne obrazy wzbudzają tyle… no właśnie – emocji.

Jeśli nie sprecyzujesz oczekiwań, szukaj w naszych podpowiedziach i przeglądnij propozycje przyszłych obrazów nadających się do salonu, pokoju, sypialni czy biura.
Zerknij również na zestawy do malowania po numerach dla dzieci, bo malowanie w ogóle świetnie nadaje się dla małych artystów, a numerki sprawiają, że łatwiej osiągnąć zamierzony cel. Niewykluczone, że podczas takiego zajęcia okaże się, że dziecko ma do tego smykałkę i wkrótce samodzielnie będzie tworzyć obrazy.

Obrazy malowane po numerach to znacznie więcej niż zwykłe malowanie

Wypełniaj farbami białe pola i obserwuj, jak powoli wyłania się wybrany z kolekcji obraz. Wiesz, co zrobisz ze swoim dziełem? Podarujesz komuś bliskiemu czy powiesisz w pokoju? Niezależnie od tego, co wybierzesz, czas spędzony przy malowaniu przyniesie dużo dobrego. Spodziewaj się np.:

 • błogiego relaksu w ciszy lub przy ulubionej muzyce,
 • niebanalnej rozrywki, tak odmiennej od tej przed ekranem smartfonu czy telewizora,
 • pełnej satysfakcji z tworzenia,
 • przyjemności z ciekawego spędzania wolnej chwili, w samotności lub z rodziną czy przyjaciółmi,
 • dotknięcia sztuki!

Malowanie po numerach – prezent na dwa sposoby

Istnieje prawdopodobieństwo, że namalowany obraz dasz komuś w prezencie. Własnoręcznie wykonane podarunki są najwięcej warte: bezcenne, niepowtarzalne i ponadczasowe. Być może zechcesz podarować sam zestaw do malowania, bo skoro czerpie się z tego tyle dobrodziejstw, to niech inni też mają frajdę.

Zrób krok w stronę profesjonalizmu i wybierz zestaw do malowania obrazów

Kwestia rozrywki, relaksu i miłego spędzania czasu to ułamek możliwości zestawów do malowania. W zanadrzu czai się dodatkowy atut. Każdy namalowany obraz jest w stanie rozpalić w Tobie iskrę artysty, tę szczególną wrażliwość malarzy. Zaczniesz inaczej przyglądać się światu: szczegółom, przyrodzie, rzeczom i kolorom.

Z „Malowaniem po numerach” masz szansę odkryć talent, którego u siebie nie podejrzewasz. Coś zaiskrzyło? W takim razie pracę nad numerowanymi polami potraktuj jak szlifowanie umiejętności, krok naprzód ku malarskiej przygodzie. Kto wie, może w przyszłości sięgniesz po czyste płótno?

Miej chwilę dla sztuki! Stwórz z Artonly kolekcję własnych arcydzieł.